Jack White son noktayı koydu: Konserlerde tüm mobil cihazlar yasak

1 Posted by - 25 January 2018 - O OLDU BU OLDU

Mart ayında yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanan ve hemen ardından 42 duraklık bir turneye çıkacak olan White bu defa kesin konuştu.

Sosyal medyada paylaşım yapma hırsı son yıllarda her türlü canlı performansta gösterinin ruhuna zarar verir bir hal almıştı ve işleri yeniden rayına sokabilmek için yasaklama yoluna giden sanatçılar arasına Jack White da katıldı.

Dün paylaştığı bir mesajla tüm konserlerinde, fotoğraf çeken cep telefonu, tablet ve benzeri her türlü kayıt cihazını yasakladığını açıklayan Amerikalı müzisyen, seyircilerin müziğe ve gösteriye odaklanarak %100 insani bir tecrübe yaşamasını anaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Yeni albüm “Boarding House Reach” 23 Mart’ta Third Man Records ve Columbia işbirliği ile yayına veriliyor. New York, Los Angeles ve Nashville’de kaydedilen albüm için Louis Cato (bateri), Charlotte Kemp Muhl (bas), Neal Evans (klavye) ve Bobby Allende’den (perküsyon) oluşan yeni bir ekiple çalışan White, en son solo albüm çalışmasını 2014’te Lazaretto ile yapmış, 2016’da ise Acoustic Recordings 1998-2016 adlı derleme bir çalışmayı piyasaya sürmüştü.

No comments

Leave a reply