Jack White’ın “American Epic” projesi gelecek ay yayında

0 Posted by - 19 April 2017 - O OLDU BU OLDU

Önümüzdeki ay gösterilmeye başlanacak olan yapımın film versiyonu da bu yaz meraklı izleyicilerin radarında olacak.

20’inci yüzyılın ilk yıllarından itibaren gelişen sivil Amerikan müziğinin ayak izlerini takip eden American Epic projesi, dört bölümden oluşan dokümanter serisini 16 Mayıs’tan itibaren PBS ve BBC kanallarında yayına veriyor. Yönetmenliğini Bernard MacMahon’ın yaptığı The American Epic Sessions adlı film ise 6 Haziran’da meraklılarla buluşacak.

american epic 1

Jack White’ın yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı projeye Elton John, Beck, Taj Mahal, T Bone Burnett, Nas ve Alabama Shakes gibi birçok isim katkı sundu ve yapımda kullanılan parçalar farklı tarihlerde ve farklı içeriklerle piyasaya sürülecek.

Legacy Records’in filmde bahsi geçen 100 şarkıyı baz alınarak derlediği paket, Columbia Records’in hazırladığı American Epic Sessions stüdyo performansları ve Third Man Records’un bastığı Sessions plağı müzikseverlerin beğenisine sunulacak ve bu üç çalışma da 12 Mayıs’tan itibaren satışta olacak.

american epic 2

Sadece şarkı bazında değil, endüstrinin gelişimi anlamında da tarihe ışık tutan belgesel, Amerika’nın ilk kayıt aletlerinin de izini sürüyor ve kayıp parçaları yeniden bir araya getirerek plak basımının en ilkel dönemine de tanıklık ediyor. Projenin orjinal tanıtım videosu ve PBS fragmanı aşağıda. Hemen göz atın…

No comments

Leave a reply