JACK WHITE’IN GRUBU THE DEAD WEATHER’DAN YENİ ŞARKI

0 Posted by - 30 October 2014 - O OLDU BU OLDU

7 Kasım Cuma günü eski adıyla Blackbox, yeni adıyla Volkswagen Arena’da sahne alacak olan Jack White’ın pek sevdiğimiz projesi The Dead Weather, yeni bir şarkı servis etti. Geçtiğimiz günlerde b/side’ı “It’s Just Too Bad” ile birlikte ham kaydının bir kısmı yayınlanan şarkı “Buzzkill(er)” huzurlarınızda:

The Kills abla Alison Mosshart, The Raconteurs’dan Jack Lawrence ve Queens of The Stone Age’den tanıdığımız Dean Fertita‘dan mürekkep grup, 2015 yılı içerisinde üçüncü stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. The Dead Weather, Jack White ve Alison Mosshart’ın dile getirdiği üzere Captain Beefheart’tan aldıkları ilhamla can bulmuş bir grup. Grup bu feyz alma durumunu, konserlerini sıklıkla Captain Beefheart şarkısı “Sure Nuff ‘N’ Yes I Do” ile açarak da gösteriyor.

The Dead Weather 2015’te yayınlayacağı albüm öncesinde bütün şarkıları tekli formatında ikişer ikişer satışa sunmayı planlıyor. Muhtemelen 4 Kasım’da satışa çıkması beklenen ikili “Buzzkill(er)” ve hemen aşağıdaki “It’s Just Too Bad” olacak.

No comments

Leave a reply