James Bond tema müziği için en güçlü aday Dua Lipa

1 Posted by - 16 May 2018 - O OLDU BU OLDU

1962’den bu yana tam 24 defa suçluları alt etmeyi başaran 007 kodlu İngiliz ajan yeniden iş başına gelmeye hazırlanıyor ve serinin her halkasında yapıma ruhunu veren tema müziği için karar aşamasına gelindi.

Geçmişte Adele, Chris Cornell, Jack White, Madonna, Duran Duran, Shirley Bassey, Louis Armstrong, Tom Jones, Paul McCartney ve Tina Turner gibi tanınmış isimlerin imza attığı bu özel bestelere en son katkıyı 2015’deki Spectre için Sam Smith yapmıştı. Birleşik Krallık’ta yayın yapan Capital FM‘de dün çıkan habere göre Beyonce, Ed Sheeran, Adele ve Jessie J gibi adayları geride bırakan Dua Lipa 25. film için seçilen isim oldu hatta kayıt aşamasına geçildi.

Serinin son halkası için kolları sıvayan yapımcı şirket Eon Productions, Mart ayında aradığı yönetmeni bulduğunu açıklamış ve Trainspotting, Slumdog Millionaire gibi filmlerden tanıdığımız Danny Boyle ile imza attığını duyurmuştu. Yayın tarihi Kasım 2019 olarak açıklanan yeni James Bond filminde başrolü yine Daniel Craig (yukarıda) oynayacak.

Ekim 2015’te vizyona giren Spectre‘nin tema müziği için de birçok söylenti çıkmış hatta Radiohead’in bile demo kaydettiği söylenmiş fakat son olarak Sam Smith’in “Writing’s on the Wall”unda karar kılınmıştı.

Geçmişte kaydedilen tüm James Bond tema şarkılarını merak edenler için tam liste ve playlist burada.

No comments

Leave a reply