James Hetfield’lı seri katil Ted Bundy filmi Sundance’te gösterime giriyor

1 Posted by - 11 January 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Çekimleri geçen yıl tamamlanan ve Metallica’nın lider ismi James Hetfield’ın ilk sinema deneyimi olarak kayıtlara geçen film bu ay sonunda ilk defa seyirci karşısına çıkacak.

Yönetmenliğini Joe Berlinger’ın yaptığı “Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile” adlı yapımda, gerçek hikayede de önemli yeri olan Utah Otoyol Polisi Bob Hayward’ı canlandıran Hetfield çekimler boyunca Zac Efron (Ted Bundy), Lily Collins, John Malkovich, Jim Parsons, Haley Joel Osment, Angela Sarafyan ve Jeffrey Donovan gibi tecrübeli oyuncularla birlikte çalıştı. Filmin ilk gösterimi Utah’ta gerçekleşecek olan Sundance Film Festivali‘nde 26 Ocak’ta yapılacak.

70’li yıllardaki sayısız cinayetin faili olarak açıklanan ve 1989 yılında idam edilmeden önce sadece 1974 ve 1978 arsındaki 30 cinayeti kabul eden Ted Bundy (Yukarıda), mahkum edildiği tarihten sonra ABD tarihindeki en azılı seri katil olarak anıldı. Bundy ilk defa 1975 yılında James Hetfield’ın canlandırdığı otoyol polisi Bob Hayward tarafından tutuklanmıştı.

No comments

Leave a reply