JAMES HETFIELD’TAN İTİRAF: “GEÇMİŞTE YAPTIKLARIMI BİLSENİZ BENİ O KADAR SEVMEZSİNİZ”

0 Posted by - 21 February 2015 - O OLDU BU OLDU

Metallica’nın efsane ismi James Hetfield geçmişte yaşadığı kötü tecrübeleri anlattı.

Bağımlılıklarından kurtulmak isteyen insanlara yardım etmek için çalışan ve daha önce aynı yollardan geçmiş ünlü insanların tecrübelerini onlarla paylaşan Road Recovery adlı kuruluşun hazırladığı son videoya James Hetfield konuk oldu.

2000 ve 2001 gibi, St.Anger albümünün kayıtlar henüz bitmemişken çok ciddi sorunlar yaşayan Hetfield, o kötü günleri “Some Kind of Monster” belgeselinde de biraz anlatıyordu.

Videodaki söyleşide yaşadıklarını anlatan James Hetfield, “Hikayemi bilseniz beni o kadar da sevmezsiniz. O kadar kötü şeyler yaptım ve bunları kavramam o kadar uzun sürdü ki… Hem de bunları beraber yaşadığım herkese yaşattım. Gerçekten utanç verici, anlatamayacağım kadar korkunç şeyler… Bunların bazılarını ailemden aldım, bazılarını da kendim yarattım. Hepsi utanç vericiydi” diye konuşuyor ve hayranlarının ilgisinin bir süre sonra onu bir yaratığa çevirdiğini ifade ediyor.

Kötü alışkanlıklarından kurutulmasında en büyük yardımcısının müzik olduğunu anlatan Hetfield, yazdığı her şarkı sözünün, bulduğu her melodinin onu gerçek dünyaya bağladığını ve benzer problemleri olan herkesin mutlaka müzik, resim, edebiyat gibi bir sanat dalıyla uğraşması gerektiğini veya becerisi neyse, o yönde bir üretim yaparak hayata bağlanmasını tavsiye etti.

James Hetfield bağımlılıklarından kurtulduğu yıldan bu yana, benzer konularda çalışma yapan kuruluşlara düzenli olarak bağış yapmaya ve manevi destek vermeye devam ediyor.

Serinin daha önce yayınlanan James Hetfield bölümleri ise şöyle:

(Bu haber için Revolver dergisinden yararlanılmıştır.)

No comments

Leave a reply