JAPON SANATÇININ “VAJİNA” SAVAŞI!

0 Posted by - 29 August 2014 - O OLDU BU OLDU

megumi 1

Kadın cinsel organı Japonya’da da pek çok ülkede olduğu gibi tabu. Japon sanatçı Megumi Igarashi kendi çapında bu tabuya savaş açmış ve tam anlamıyla bir vajina savaşçısı olmuş. Amacı, kadın cinsel organının da vücudun diğer bölümleri gibi sıradan bir parça olduğunu anlatmak olan Igarashi, Japon toplumunda bu farkındalığı yaratmak için günlük hayattaki objelere vajina formunu adapte etmeyi amaçlamış.

Telefon kabından muma kadar pek çok örnek üreten sanatçının asıl özelliği, objeler üzerinde kullandığı vajina formunun kendisine ait olması. Kendi tasarladığı bir kalıp tekniğiyle (ki bunu ayrıca satıyor) örneğini çıkarttığı cinsel organını mümkün olduğu kadar çok ürün üzerinde göstermeyi amaçlayan Igarashi, son olarak bunu bir kano üzerinde kullanmaya karar vermiş. Projenin maliyetini karşılamak için bir tanıtım videosu ile (aşağıdaki video) bağış toplamış ve projeyi hayata geçirmeyi başarmış. Buraya kadar her şey yolunda gitmiş ama, Igarashi projesine destek veren 30 bağışçısına 3D tarayıcı ile çıkarttığı vajina örneğini hediye edince ortalık karışmış.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Japon polisi Igarashi’nin evini bastı ve bütün vajina temalı objelere el koydu. Müstehcen neşriyat yayma suçuyla tutuklanan Japon Sanatçı için 2 yıl hapis ve 25.000 USD para cezası talep ediliyor. Adına destek kampanyaları yürütülen Megumi Igarashi’nin serbest bırakılması için daha şimdiden 17.000 imza toplandı.

No comments

Leave a reply