JAY Z 56 MİLYON DOLARLIK YATIRIMLA STREAM MÜZİK İŞİNE GİRİYOR

0 Posted by - 31 January 2015 - O OLDU BU OLDU

Müzisyen kimliğinin yanı sıra girişimciliği ile de tanınan Jay Z, İsveç kökenli Aspiro’yu satın almak için teklif verdi.

Jay Z’nin yönetiminde olan Project Panther adlı şirket tarafından yapılan 56 milyon dolarlık resmi teklifi değerlendiren Aspiro yönetim kurulu, Aralık ayında başlayan görüşmelerin sonunda teklife prensip olarak “Evet” deme kararı aldıklarını duyurdu. Aspiro’nun en büyük pay ortağı olan Norveçli medya şirketi Schibsted halen toplam hisselerin %75’ini elinde bulunduruyor.

wimpmusic

>>>>>>>>>>>>>>>>>>MÜZİKTE NELER OLACAK? 2015’E DAİR 12 ÖNGÖRÜ>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Aspiro’ya ait olan dijital müzik sitelerinden WiMP Avrupa’da henüz çok sınırlı sayıda ülkede hizmet vermesine rağmen, şirketin son açıkladığı resmi bilançoya göre 512.000 ücretli kullanıcıya sahip. Tidal ise ABD, Kanada, Britanya, İrlanda, Finlandiya, Hollanda, Belçika ve Lüksenburg’u da kapsayan daha geniş bir alanda faaliyet gösteriyor.

tidal

2 Comments

  • JAY Z’NİN STREAM MÜZİK MACERASI RESMEN BAŞLADI | Hafif Müzik 12 March 2015 - 15:30 Reply

    […] Ocak ayında basına açıklanan 56 milyon dolarlık teklif, şirket ortakları tarafından prensip olarak kabul edilmiş fakat son kararın yönetim kurulu tarafından verileceği açıklanmıştı. Tartışmalı geçen görüşmelerin sonunda Aspiro’nun hak sahipleri, şirketin bu satışla dünya piyasasına açılacağına ikna oldular ve hisse devrine onay verdiler. […]

  • LILY ALLEN’DAN JAY Z’YE: “TIDAL SAYESİNDE KORSAN YİNE ARTACAK” | Hafif Müzik 06 April 2015 - 15:52 Reply

    […] kökenli bir kuruluş olan Tidal, geçtiğimiz Aralık ayında Jay Z’nin sahibi olduğu “Project Panther” adlı şirketle satış […]

  • Leave a reply