JAY Z STREAM PİYASASINDAN ÇIKMAYI MI PLANLIYOR?

0 Posted by - 31 July 2015 - O OLDU BU OLDU

Amerikalı rapçinin 56 milyon dolar bedelle Mart 2015’te devraldığı İsveç kökenli stream müzik sitesi TIDAL’da işler istendiği gibi gitmiyor.

Jay Z’nin TIDAL’dan kurtulma kararı ile ilgili henüz net bir açıklama olmamakla birlikte, piyasadaki söylentiler, Madonna, Nicki Minaj, Jack White ve Rihanna gibi tanınmış isimleri kendine ortak yaparak güçlü bir kadroyla piyasaya giren şirketin istenen hedeflere ulaşamadığı yönünde.

rihanna-nicki-minaj-madonna-kanye-and-jay-z-tidal-event-2015

Haziran sonu itibariyle 800.000 kullanıcıya ulaşan TIDAL’ın, Spotify’ın 20 milyon ücretli kullanıcısı ve Apple Music’in dev altyapısı ile baş etmesinin şimdilik zor gözüktüğü söyleniyor. Tüm bunların dışında, ünlü ortaklarından hiç bir nakit yatırım alamayan şirketin henüz telif ödemeye başlamamasına rağmen kar etmemiş olması da moralleri bozan etkenlerden bir tanesi.

Son beş ayda, ikisi istifa eden toplam üç CEO ile çalışan şirketin bir de, Lil Wayne’nin geçen ay çıkan yeni albümü “Free Weezy Album”u anlaşma dışında yayınladığı iddiasıyla 50 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya kalması Jay Z’yi iyice çileden çıkardı.

Cebinden oldukça yüklü miktarda para harcayan Jay Z’nin TIDAL’da kalıp kalmayacağı sorusunun önümüzdeki aylarda açıklığa kavuşması bekleniyor.

No comments

Leave a reply