JAY Z’NİN STREAM MÜZİK SERVİSİ “TIDAL” BEKLEDİĞİ İLGİYİ BULAMADI

0 Posted by - 23 April 2015 - O OLDU BU OLDU

En çok yüklenen ilk 700 iOS uygulaması arasından bile daha aşağılara düşen Tidal‘ın geleceği sorgulanıyor.

Geçtiğimiz ay kalabalık bir ünlüler ordusuyla yaptığı tanıtım sonrasında hizmet vermeye başlayan Tidal, kendine rakip olarak gördüğü Spotify ve Pandora gibi servislerin müzik dünyasında gördüğü ilgiye henüz çok uzak.

Bir hafta kadar önce Tidal’ın bağlı olduğu Aspiro’nun CEO’su Andy Chen’i görevden alan ve yerine Peter Tonstad’i atayan Jay Z, ünlü isimleri bağlayıcı anlaşmalarla kadrosuna katarak büyümeyi amaçlıyor.

Diğer servislerden farklı olarak sadece para ödeyerek üye olan müşterilerine yüksek kalitede müzik servisi sunan Tidal, Kanye West, Madonna, Beyoncé, Rihanna, Arcade Fire, Jack White, J Cole, Nicki Minaj, Deadmau5, Daft Punk ve Alicia Keys gibi tanınmış isimleri daha çok kazanmak vaadiyle kadrosuna katmayı başarmıştı.

Müzisyenler ve plak şirketlerinin hala mesafeli durduğu Tidal’ı sektördeki birçok insan eleştiriyor ve bu ayın başında Lily Allen Twitter üzerinden bu konuyla ilgili bir tartışma başlatmıştı. En ağır yorumlardan bir tanesi ise, “Müziği ve müzisyenleri öne çıkarmak yerine, paralarını alamadıkları için asık suratlarıyla şikayet eden milyarderler kulübü gibi duruyor” diyen Death Cab For Cutie‘nin vokalisti Ben Gibbard’tan geldi.

Gibbard’ın bahsettiği Tidal tanıtım videosu da şöyle:

No comments

Leave a reply