Jeff Bridges: “Yeni bir Big Lebowski için hazırım”

0 Posted by - 30 July 2016 - O OLDU BU OLDU

Sinema tarihinde hem senaryosuyla, hem de kadrosuyla hatırlanmaya değer yapımlardan birisi olan 1998 tarihli Coen kardeşler imzalı “Big Lebowski” için bir devam filmi çekilebilir mi?

Business Insider‘da çıkan bir habere göre filmin baş rol oyuncusu Jeff Bridges (Dude) açısından bu olasılık her zaman var. Ağustos ayında vizyona girecek “Hell or High Water” adlı filmi için röportaj veren 66 yaşındaki Bridges, henüz filmin yaratıcıları Joel ve Ethan Coen’in böyle bir fikri olup olmadığını bilmediğini fakat kendisinin olası bir projede seve seve yer alacağını belirtti.

Bridges, “Fimin son bölümünde Dude, Maude’u (Julianne Moore) hamile bırakmıştı ve Yabancı’nın da (Sam Elliott) dediği gibi (Yukarıda); küçük Lebowski yolda” diyerek muhtemel bir devam filminde iki kuşak Lebowski’nin bir arada olması gerektiğini de vurguladı.

Son zamanlarda TV dizisi Fargo ile oldukça meşgul olan Coen kardeşlerin yeni bir Big Lebowski fikri olup olmadığı henüz net değil fakat hikayede Jesus karakterini canlandıran John Turturro’nun uzun süredir Jesus üzerine odaklanan kendi senaryosunu cebinde tuttuğu, fakat yasal sorunlardan dolayı hayata geçiremediği de bilinen gerçekler arasında.

Yeni haberleri beklerken eski günleri anmak isteyenler için:

No comments

Leave a reply