Jimmy Page: “2016’da sahnede olacağım”

0 Posted by - 11 December 2015 - O OLDU BU OLDU

Rock müzik tarihinde gitarıyla tarz yaratan ender insanlardan birisi olan Jimmy Page, Led Zeppelin’in hayaletinden önümüzdeki yıl tamamen kurtulmaya kararlı.

Neredeyse iki yıldır, “Yeni bir başlangıç” yapacağını duyuran fakat Led Zeppelin’in tekrar birleşme dedikodularından bir türlü kurtulamayan 71 yaşındaki İngiliz müzisyen 2016 için -Bu defa tamam!- dedi.

page 4

Üç gün önce Classic Rock dergisinde çıkan bir röportaja göre Page, son 1.5 yıldır tekrar piyasaya sürülen Led Zeppelin albümlerinin işlerinden ve anılarla uğraşmaktan bıkmış. Kendi ifadesine göre, onu meşgul eden bütün bu işleri tamamlayan tecrübeli gitarist artık yeni bir sayfa açmaya hazır.

2016’da yeni bir albümün zor olduğunu fakat çok sayıda canlı performans gerçekleştireceğini söyleyen Page’in asıl sürprizi tarzında olacak gibi. “Hayatımın büyük kısmı Led Zeppelin ile geçti ve bu etkiden kurtulup yeni bir şeyler üretmem kolay olmadı” diyen Jimmy Page, yepyeni bir ekiple ve yeni tarzıyla bazılarının oldukça şaşırtacağının da altını çiziyor.

Merakla bekliyoruz…

No comments

Leave a reply