Jimmy Page: “Led Zeppelin 2018’de sürpriz yapabilir”

0 Posted by - 21 December 2017 - O OLDU BU OLDU

Yeniden birleşmesi artık bir şehir efsanesi olan grupların başında gelen İngiliz ekip için uzun süre sonra ilk defa umut ışığı doğdu.

30 yılda fazla süredir solo kariyerlerine gömülen Jimmy Page ve Robert Plant’in -aralarında her ne geçtiyse- bir türlü unutamadıkları geçmişleri bugüne kadar grubun bir araya gelmesine en büyük engeldi. Bir sivil toplum kuruluşu olan American Academy of Achievement için Ekim ayında bir röportaj veren (Geçen hafta yayınlanan video aşağıda) 73 yaşındaki Jimmy Page, Led Zeppelin’in 50’inci yılını kutlayacakları 2018 için bazı çalışmalar yaptığını ve hatta grupla ilgili çok önemli bazı gelişmelerin olabileceğini söyledi.

İlk ağızdan gelen bu haberin içeriği henüz -sürpriz- olarak kalmaya devam etse de, bir süredir konuşulan konser veya özel bir turne olma olasılığı oldukça yüksek. Gözler şu andan itibaren Robert Plant’te…

1980’de dağıldıktan ve 1982’de CODA’yı piyasaya sürdükten sonra sadece birkaç özel konser için bir araya gelen Led Zeppelin en son 2007’de, Atlantic Records kurucusu Ahmet Ertegün anısına Londra’da sahneye beraber çıkmıştı. (Yukarıda)

No comments

Leave a reply