JIMMY PAGE VE ROBBIE WILLIAMS’IN EV KAVGASINDA KAZANAN BELLİ OLDU

0 Posted by - 11 July 2015 - O OLDU BU OLDU

Londra’da son iki yıldır süren bir konut tadilatı meselesi olayın kahramanlarının dünyaca ünlü iki müzisyen olması nedeniyle sınırların ötesini taştı.

Olay 2013 yılında İngiliz şarkıcı Robbie Williams ve eşinin Londra’da 17,5 milyon pounda satın aldıkları evde geniş bir tadilat yapmak istemeleriyle başladı. Fakat asıl problem çiftin hemen arkalarındaki evin sahibi, Led Zeppelin gitaristi, Jimmy Page’in itirazı ile alevlendi.

Soldaki Page, sağdaki Williams konutu.

Soldaki Page, sağdaki Williams konutu.

Kensington ve Chelsea Belediye Meclisine başvuran Page, evin giriş, çıkış ve garajında yapılacak yön değişikliklerinin kendisini mağdur edeceğini ve bölgenin tarihi dokusuna da zarar vereceğini iddia etti. Belediye geçtiğimiz Mart ayında bir karara vardı ve Page’i haklı bularak, Williams’a projesini değiştirmesini söyledi.

Yeni bir proje ile başvurusunu yapan Robbie Williams önceki gün belediye meclisinden onay almayı başardı. Karar metninde Jimmy Page’in itirazlarına da yer veren kurum, yeni projenin bölgenin mimari yapısına uygun olduğunu ve ev içerisinde ve bahçede yapılacak tüm tadilat işlerinde asla ekskavatör gibi ağır araçların kullanılamayacağını, titreşimlerin çevredeki diğer yapılara zarar vermemesi için bütün kazı işlemlerinin elle yapılacağını da vurguladı.

No comments

Leave a reply