Joan Baez dünya turnesiyle veda ediyor: Listede Türkiye yok

0 Posted by - 27 February 2018 - O OLDU BU OLDU

Son albümü ile birlikte yollara düşecek olan 77 yaşındaki sanatçı Kuzey Amerika ve Avrupa’da oldukça yoğun bir konser programıyla hayranlarına veda edecek.

60 yıldır sahnelerde olan ve müzikal tarzını aktivist kişiliği ile de özdeşleştiren Baez, 2 Mart’ta son albümü “Whistle Down the Wind”i yayına veriyor. Los Angeles’taki 10 günlük bir kayıt çalışmasıyla albüm halini alan dokuz farklı besteciye ait şarkılar, Tom Waits, Anohni ve Josh Ritter gibi isimlerden eserler de barındırıyor.

Veda turnesine 2 Mart’ta Stockholm’den başlayacak olan Joan Baez, şu an için açıklanan listeye göre 17 Kasım’da Oakland – Kanada’da son noktayı koyacak. Listede Türkiye yok fakat resmi sitede yapılan açıklamaya göre turneye dahil edilecek başka duraklar da olacak. Konser listesine buradan ulaşmak mümkün.

Ağustos 2016’da bir gösteri için istanbul’a geleceği açıklanan fakat 15 Temmuz olaylarının ardından programını iptal eden Jaan Baez konuyla ilgili bir mektup yayımlamış ve kararı ülkedeki siyasi belirsizlik nedeniyle aldığını duyurmuştu.

No comments

Leave a reply