John Lennon ve Yoko Ono filmi yolda, yönetmen adayı belli oldu

0 Posted by - 24 October 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Birliktelikleri kimilerine göre efsane bir aşk hikayesi, kimilerine göre ise Beatles’ın sonunu getiren bir felaket olarak nitelendirilen Lennon & Ono hikayesi beyaz perdeye aktarılmaya hazırlanıyor.

Variety‘de çıkan habere göre ilk defa Şubat ayında haberi duyulan ve Yoko Ono ile yapımcı Michael De Luca’nın beraber bir senaryo üzerinde çalışmaya başlamasıyla ciddiye binen film projesi artık Universal Pictures’ın da radarında. Anthony McCarten imzalı senaryo için Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée ile çalışmayı düşünen Universal, filmin haklarını satın almak için görüşmeleri son aşamaya taşıdı. Projeyle ilgili gelişmelerin bu yıl bitmeden netleşmesi bekleniyor.

1966 yılında Londra’daki bir sanat galerisinde Yoko Ono’nun sergisi sırasında tanışan ikili 1969 yılında evlendi ve ilişkileri John Lennon’ın 8 Aralık 1980’de New York’ta öldürülmesine kadar sürdü. İkili, birliktelikleri boyunca Double Fantasy, Milk and Honey, Some Time in New York City gibi yedi albüm çıkartmış ve Ono zaman zaman Plastic Ono Band etiketiyle Give Peace A Chance gibi birçok parçayı piyasaya sürmüştü.

No comments

Leave a reply