JOHNNY ROTTEN’A GÖRE TÜM İNANÇLAR APTALCA

0 Posted by - 12 December 2014 - O OLDU BU OLDU

Oxford Üniversitesi Sheldonian Sahnesi’nde 300 kadar katılımcıya konuşan Sex Pistols’ın asıl abisi Johnny Rotten (John Lydon), tüm dinleri değersiz, zararlı ve aptalca bulduğunu söyledi.

70’lerin sonunda Sex Pistols’la yaptığı müzik, İngiltere’den başlayan ve dalga dalga büyüyen yıkıcı bir etki yaratmıştı. (Tam da onun arzuladığı şekilde.) Şimdilerde post-Sex Pistols sürecinde hayata geçirdiği Public Image Ltd. ile takılan İngiliz müzik adamının lafı dolandırmadığı ve sözünü asla sakınmadığı bir gerçek.

“Anger is Energy” isimli otobiyografisinin tanıtımı için Oxford Üniversitesi’nde bir konuşma gerçekleştiren Rotten, Mick Jagger’ı da es geçmedi. Glastonbury sahnesindeki the Rolling Stones performansından söz açarak, Mick Jagger’a bir tokat atmak istediğini söyleyen Rotten, Jagger’ın ilerleyen yaşına rağmen taytından vazgeçmiyor oluşunu alaycı bir dille eleştirdi.

Sex Pistols’ın yeniden birleşme ihtimali üzerine gelen bir soruyu ise, yine kendine has üslubuyla, re-unite için fazla şişko olduklarını söyleyerek geçiştirdi.

**

2012 çıkışlı “PiL” adını taşıyan son Public Image Ltd. albümünden, bir nevi direniş şarkısı:

No comments

Leave a reply