Joss Stone’dan Kuzey Kore’de sürpriz konser

0 Posted by - 15 March 2019 - O OLDU BU OLDU

Dünyanın geri kalanından oldukça kopuk bir hayat süren Kuzey Kore’nin son yıllardaki dışa açılma politikaları müzik alanında da kendini göstermeye başladı. Ülkenin uzun süre sonra ağırladığı ilk batılı isim İngiliz müzisyen Joss Stone oldu.

Dünyanın her ülkesinde performans sergilemek gibi bir amacı olduğunu söyleyen ve bu hedefle Total World Tour adlı bir dünya turnesi organize eden Stone, son beş yıl boyunca 177 ülkeyi ziyeret etmeyi başardı. Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da önceki gün gerçekleşen sürpriz konserin görüntülerini ilk defa paylaşan ise ülkedeki İngiliz Büyükelçi Colin Crooks’tu.

Kuzey Kore’den önce de Tacikistan, Türkmenisten ve Pakistan’a uğrayan Joss Stone, Irak’ta da konser vermiş ve o ziyaret sırasında Suriye’nin kuzeyine de geçerek küçük bir performans sergilemişti. 23 Temmuz 2016’da da Zorlu PSM’de bir gösterisi olan Stone (aşağıda), o dönem Türkiye’deki politik durumdan dolayı birçok konserin iptal edilmesine rağmen İstanbul’a gelmiş ve havaalanından attığı mesajla herkesi konsere davet etmişti.

No comments

Leave a reply