Kaybedenler Kulübü değil sanki Kazananlar Kulübü!

0 Posted by - 26 March 2011 - O OLDU BU OLDU

“Kaybedenler Kulübü”nün sadece bir film değil, 90’larda fenomen olan bir radyo programının adı olduğunu pek kimse bilmiyor. Filmin bu radyo programını hazırlayan ve sunan Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’nın gerçek hikayesinden esinlenilerek çekildiğini de…

Yeni kuşaklar yaş farkından dolayı, eskiler de basında çıkan haberlerin yarattığı kafa karışıklığından. Nedenlerinden biri de elbette bu ikilinin hiç ortalıkta görünmemesi. Adeta bu iki isim bilinçli olarak yok sayılıyor. Galada çekilen resimleri bile basında yer almadı. Belki de hiç çekilmedi.
Nejat İşler ve Yiğit Özşener filmde Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk’u canlandırıyor. Ama anlaşılan yetmemiş, yakışıklı oyuncular gerçek hayatta da bu iki ismin yerine ikame olsun istenmiş. Gerçekten, başka bir gerçeklik yaratma arzusu.
İnsan ister istemez herhalde basının önüne çıkacak kadar yakışıklı bulunmadılar diye düşünüyor. İletişim uzmanları böyle tercih ettiyse bir bildikleri vardır. Ne yapılmak istendiğini anlamakla birlikte itirazım var.
Bu ikili Nejat İşler ve Yiğit Özşener gibi “artiz” olsalardı “Kaybedenler Kulübü” diye bir program da olmazdı. Kazananlar Kulübü olurdu. O zaman da ortada anlatacak bir hikaye olmazdı.
Bu insanlara adamlar ve kadınlar hayransa seslerinden, konuşmalarından, esprilerinden, zekalarından, hayata bakışlarından dolayı hayrandı.
Yani sizin anlayacağınız, “Kaybedenler Kulübü” radyo programının film versiyonu magazin basınında bir nevi Kazananlar Kulübü gibi kutlanıyor.
“Konuşuluyor ya ona bak” diyeceksiniz. Benim de tek tesellim o zaten. İnşallah gişe yapar da herkesin yüzü güler, bu orijinal hikaye hak ettiği gibi geniş bir kitleye ulaşır. Ben de bugün izleyeceğim. Filmi görmek isteyenler sinema salonlarına. Filmin gerçek kahramanları Kaan ve Mete’yi görmek isteyenler Kadıköy-Moda hattına. Belki bir yerlerde onlara rastlarsınız.

4 Comments

 • Cem 02 April 2011 - 08:37 Reply

  biz ankaraliyiz
  biz modern sabahlari biliriz…
  bu amcalari dinlemek istesek orjinal kayitlari var midir?
  paylasabilir misiniz?

  • Mehmet Tez 02 April 2011 - 13:35 Reply

   Kayıtlar bende değil. Ama Mete ile konuşup bunların yayımlanması için ikna etmeye çalışıyorum.

 • Sinan Kolat 05 April 2011 - 12:27 Reply

  Mete ile Kaan’ın kendi istekleri ile basında görünmemeleri olabilir mi? Bana çok mantıksız gelmiyor ama onlarla kontak halinde olanlar daha iyi bilir tabi ki

 • stkrgz 07 April 2011 - 10:04 Reply

  ankarali olup, istoşta yasamış biri olarak modern sabahlari da cok severim. ege oktay fahir ne kadar parlak adamlarsa, ne kadar neşelilerse, bnrp ( bir nevi radyo programi ) o kadar leştir. modern sabahlar sabahtır, bnrp 23 de başlar ne zaman isterlerse o zaman biter. egeler radyoda çalışırlar, kaan ve mete 6.45 yayınevi ve kentfm’in ve karga barın patronlarıdırlar. bir keresinde tam 2.5 dakika aralıksız küfür etmişlerdi radyoda. o kadar dumandır. bir çok program kayıdı internette rar olarak brnp keywordü ile bulabiliyordu.

 • Leave a reply