Kaybedenler Kulübü film oluyor

0 Posted by - 27 August 2010 - O OLDU BU OLDU
meteavunduk

Film karesi gibi bu resimde Mete Avunduk görülüyor. Valla kendi oynasa olur filmde artiz gibi adam.

Radyoda bir şişenin kapağının açılma sesi duyulur. Ardından lökür lökür bardağa dökülür o içki. Siz dinlemedesiniz. İçkiden bir yudum, yutkunma, sonra mırıldanan tok bir erkek sesi hatta ‘merhaba’sına yanıt bekleyen kıza sorar: “-Sevgili dinleyici sizinle daha önce sevişmiş miydik?”
Dünyanın en cool iki sesinin yaptığı dünyayı takmayan acayip tarzlarda takıldığı, içki ve sigaranın bol kullanıldığı bir program vardı. Salata yemenin, spor yapmanın moda olmadığı zamanlardı. Özel radyolar yeni çıkmıştı. Çeşit az ama seçenekler iyiydi. Bayağı sağlam müzik çalınırdı. Kanalın adı Kent FM 101. O programın adı “Kaybedenler Kulübü”. O seslerin sahipleri Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’ydı. Bir anda fenomen oldular. Haklarında bir sürü şehir efsanesi uyduruldu. Hangisi doğru hangileri palavra artık hepsi birbirine karışmış durumda.
Ve şimdi o dönemin, o programın, o dönem olan bitenin filmi çekiliyor. Ne film ama… İşin ilginci yönetmen “Hititler”, “Gelibolu”, “Devrim Arabaları” gibi belgesel özelliğğ taşıyan filmlerin yönetmeni Tolga Örnek olacak. Çekimler ekim başında başlıyor. Ve belgesel tadında olmayacağı da gelen bilgiler arasında.
Şu anda oyunculara karar verilme aşamasında olunduğunu biliyorum. Seçilen oyuncular Avunduk ve Çaydamlı’nın tedrisatından geçeceklermiş önce. Üstadlar herhalde “Kaybedenler Kulübü” kafasını (felsefesini diyeyim) anlatacaklar herhalde.
Önümüzdeki günlerde bu filmle ilgili bir sürü haber duyacaksınız. İlk benden duymuş olun.

2 Comments

 • Sinan Kolat 27 August 2010 - 13:25 Reply

  her ne kadar ruhuna yakışmasa da muhteşem sevinç gösterileri!! 20 dakika sessiz sessiz oturan, stüdyoda sigara içen “çok yalnız” program

  biraz the boat that rocked, biraz big lebowski olur heralde içinde ama Mete ve Kaan filtresinden geçerek.

  sevinç gösterilerine devam

 • Umut 27 August 2010 - 17:02 Reply

  Tolga Örnek ‘Devrim Arabaları’nı çekerken Kaan’dan mı etkilenmiş.

  Yeter yahu, 15 sene oldu, üyesiz klüp kurumsallaştı, farklı şehirlerde farklı tezgahlara düştü. Bir filmi eksik kalmıştı..bari anılara saygı duyun, en nazik kınama yöntemini deniyorum.
  Yuh!

 • Leave a reply