KARİYERİNİZİ MAHVETMENİN YOLLARI…

1 Posted by - 19 May 2013 - O OLDU BU OLDU

* Can sıkıcı olun: Hatta bayağı kötü olun. Kıskandığınız insanlara kötü davranın, yüzlerine sinir olduğunuz huylarını ve yanlışlarını pat diye söyleyin, bunu yaparken nezaketi unutun. Kötü olmak, kendine acımanın geniş ölçekli halidir. Bunu anlamalarını sağlayın.
* Köprüleri atın: Baktınız ki o iş yerinden size hayır yok, her şeyle dalga geçmeye başlayın, kaytarın. Ağzınıza geleni söyleyin, sanki bir sonraki iş başvurunuzda bundan kimsenin haberi olmayacakmış gibi takılın.
* Sıkıntıyı yayın: İlişkiniz kötü mü gidiyor, bu durumun hayatınızın diğer alanlarını da (mesela iş) berbat etmesini sağlayın. İşiniz mi kötü gidiyor, bunu anında ilişkinize de yansıtın ki hayatınız mahvolsun. Sıkıntıyı yayın yani…
* Dibe vurun: Her şeyi mahvedin. Kariyerinizi kurtarmanın en kesin yolu budur. Yeteri kadar küçük düştükten sonra bir noktada kendinizle yüzleşeceksiniz. Ve “Tamam berbat biriyim ama elimden geleni yapıyorum” kafasına geleceksiniz. Hiç yoktan iyidir.

Bunları ben değil şu ara giderek popüler olan stand up’çı Marc Maron söylüyor. WTF with Marc Maron isimli pod cast’ine ya da yeni başlayan “Maron” isimli dizisine bir göz atın bence.

No comments

Leave a reply