Kirk Hammett: “Yeni albüm geliyor ama tarih belli değil”

0 Posted by - 09 November 2015 - O OLDU BU OLDU

Müzik dünyasının en aktif gruplarından biri olmasına rağmen yeni şarkı üretmekte oldukça cimri olan Metallica, 2003 yılındaki St. Anger ve 2008’deki Death Magnetic ile son 12 yılda sadece iki albüm yayınladı.

Ekibin yoğun programlı dünya turnelerinin yanında X Games ve Super Bowl gibi popüler etkinliklerde de sahne alması, dört kişinin bir araya gelip albüm kaydetmesinin önündeki en önemli etken olarak yorumlanıyor.

Geçtiğimiz yazın sonunda önce James Hetfield ile başlayan ve geçen hafta Lars Ulrich’le devam eden “Yeni albüm geliyor” demeçlerinin son halkası grubun gitaristi Kirk Hammett oldu ve Hammet’a göre yeni albüm haberi doğru fakat tarih öyle pek de yakın değil.

Önceki gün New York’ta yayın yapan The Edge WEDG-FM’e konuşan tecrübeli gitarist, “Ben işin yüzde şu kadarı bitti falan gibi bir rakam veremem ama işler yürüyor. Gelecek yıl sonuna doğru yayınlamayı planlıyoruz ama belki de 2017’in ilk ayları da olabilir” diye konuştu. Enerjilerinin ve isteklerinin yeni işler yapmak için oldukça yeterli olduğunu da hatırlatan Hammett, “70’li yaşlarını süren Keith Richards ve Mick Jagger yapıyorsa biz neden yapmayalım?” diye de ekledi.

***Mehmet Tez’in geçen yıl yaptığı Kirk Hammett röportajına göz atmayı unutmayın***

Geçen hafta grubun yenilenen web sitesini tanıtmak için California’daki stüdyoda kısa bir video çeken Lars Ulrich, kayıt odasında yeni riff’ler deneyen James Hetfield’a baskın yapmış ve yeni albümün yolda olduğunu doğrulamıştı.

No comments

Leave a reply