Klaxons’ın yenİ albümü James Murphy, The Chemical Brothers ve Erol Alkan desteklİ

0 Posted by - 11 February 2014 - O OLDU BU OLDU

Klaxons başından beri denemekten çekinmeyen bir ekip. İlk albümde dance-punk sularında gezdiler; ikinci albüm noise’u bol, uzaydan dünyaya fırlatılmış etkisi bırakan bir albümdü. Şimdi yine bambaşka bir oluşla karşımızdalar. Klaxons yaz aylarında yayınlanması beklenen albümünü James Murphy, The Chemical Brothers ve Erol Alkan gibi elektronik müzik babalarından aldığı destekle kaydetti.

Bu tür kolobratif işlerin Daft Punk ile sektörde tavan yaptığı ve devamının geleceği aşikar. Klaxons da yeni albümünde dansa ve elektronik müziğe birkaç adım daha yanaşırken aynı yolu tercih etmiş. Albümden yayınlanan ilk parça “There is No Other Time” Gorgon City denetiminde kaydedilmiş. Klaxons fanlarını hayli şaşırtacak türden bir iş. Klaxons’ın hiç bulaşmadığı kadar elektronik, hiç bulaşmadığı kadar dans…

Albümden servis edilen son parça “Children of the Sun” ise the Chemical Brothers yarısı Tom Rowlands tarafından kaydedilmiş. Bu sefer karşımızda alıştığımız Klaxons’a daha yakın bir sound var. Şarkı hemen aşağıda.

(p.s. Biz asıl dance-punk’ın babası James Murphy ile bir arada ne yaparlar onun merakındayız)

No comments

Leave a reply