Kolektif İstanbul’dan yeni video: “Hamamcı Teyze”

2 Posted by - 10 April 2016 - O OLDU BU OLDU

Anadolu ve Balkan müziğini funk enerjisiyle modernize eden Kolektif İstanbul, “Pastırma Yazı” isimli yeni albümlerinden ilk video kliple karşımızda. Emre Sert ve Gözde Yetişkin tarafından çekilen klip albümün açılış şarkısı “Hamamcı Teyze“ye hazırlandı. Hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

10. yılını “Pastırma Yazı” albümüyle taçlandıran Kolektif İstanbul, 13 Nisan’da Moda Sahnesi’nde özel konuklarla bir kutlama konseri de planlıyor. Kolektif İstanbul külliyatından eski ve yeni birçok şarkının çalınacağı konserde Ceylan Ertem ve Sinan Kaynakçı’yı da sahnede göreceğiz.

Grubun “Kaydederken en çok eğlendiğimiz albüm” olarak nitelendirdiği “Pastırma Yazı“, adını “Ete Indien” isimli romantik Fransız şansonundan alıyor. Albümde ayrıca sözleri Ceylan Ertem’e ait olan Bulgar türküsü “Acımadı Yine” ve The Meters’ın “Cissy Strut“ına getirilmiş şaşırtıcı bir yorum da yer alıyor. Grubun kurucusu Fransız müzisyen Richard Laniepce başta olmak üzere, Aslı Doğan, Batuhan Büyükdoğan, Ertan Şahin, Tamer ve Talat Karaoğlu kardeşlerden oluşan altı kişilik ekibe albümde Ediz Hafızoğlu davuluyla, Volkan Coşar ise trompetiyle eşlik ediyor.

No comments

Leave a reply