KOMŞUDAN PSİKEDELİK SESLER: ACID BABY JESUS

1 Posted by - 20 November 2014 - ALBÜM, O OLDU BU OLDU

Son birkaç yılda Yunanistan alternatif müzik sahnesinden harika ekipler çıkıyor. Bağımsız plak şirketi Inner Ear Records‘dan çıkan işler sıklıkla ilgimizi çekiyor. Bu kez ilgimizi çeken ekip, aynı ekolden gelen, ancak albümünü Amerikan plak şirketi Slovenly Records etiketiyle yayımlamış olan Acid Baby Jesus.

Acid Baby Jesus, 70’lerin garaj rock örneklerine çok yakın duran bir müzik icra ediyor. Kirli gitar tonları, filtrelenmiş vokaller, psikedelik sesler hepsi mevcut. Acid Baby Jesus’ın müziğinde Yunanistan’a ait yerel sesler aramayın, bulmanız zor olabilir. Tabii ki müzisyenlerin enstrümanlarıyla ilişkilerine yerellik sirayet etmiştir bir ucundan, ancak balkan-rock ya da benzeri bir şey değil elimizdeki.

>>>>Bir başka Yunan ekip A Victim Of Society ile tanışmak isterseniz, buradan

Tayfanın radarımıza takılmasına sebebiyet veren yeni albümü, “Selected Recordings”, grubun geçtiğimiz yıl içerisinde parça parça yayınladığı işlerinden derlenmiş bir albüm. “Selected Recordings” hiçbir şeyin abartılmadığı, yerli yerinde kullanıldığı bir albüm. Sivrileşmek için fazladan spiritüel, psikedelik ses kullanılmamış. Gitarlar gereğinden fazla yoğun değil, olması gerektiği kadar. Hiçbir element bir diğerinin üzerine çıkmamış. Vokallerin, davulların ve perküsyon kullanımının da harika olduğunu belirtelim. Acid Baby Jesus son zamanlarda kulağımıza çalınan en iyi psyche-rock örneklerinden biri olarak göz dolduruyor.

No comments

Leave a reply