KURBAN’IN YENİ ŞARKISI “NAFİLE”Yİ DİNLEDİNİZ Mİ?

0 Posted by - 29 August 2014 - O OLDU BU OLDU

Yeni albüm hazırlıklarına bir süredir devam eden Kurban, yeni şarkısı “Nafile”nin ‘dünya’ prömiyerini Akif Burak Atlar‘ın hazırlayıp sunduğu Açık Radyo programı ‘Sarhoş Atlar Zamanı’nda yaptı.

Sarhoş Atlar Zaman’ı geçtiğimiz pazar gerçekleşen son yayınını, kapılarını bugün açan Zeytinli Rock Festivali‘ne ayırdı. Serkan Fidan’ın konuk olduğu, programda Kurban’la birlikte Marsis’in de yeni şarkısı ilk kez duyuldu. Programı ve böylece iki yeni şarkıyı mixcloud üzerinden dinlemek mümkün.

(Sayın Cumhurbaşkanı’nın hazzetmediği sitelerin başında gelen Mixcloud’a erişim için dns değiştirmek ya da App Store uygulaması edinmek gerekiyor)

Sarhoş Atlar Zamanı – 24.08.2014 (Fm94.9 – Açık Radyo – İstanbul) by Sarhoş Atlar Zamanı on Mixcloud

Kurban’ın dönüş yolunda atıığı ilk işaret fişeği, klip şarkısı olacak “Nafile” güzel bir yaz şarkısı olabilirmiş ancak doyurucu olduğunu söylemek biraz zor. Şarkı, Sert” döneminden “Yosma”, “Hayvan” gibi Kurban şarkılarına, hatta grubun asıl abisi Deniz Yılmaz’ın meşk eden demolarına daha yakın duruyor. Anlaşılan o ki, 2012 çıkışlı son albüm “Sahip”in ‘iri ve diri’ duruşundan oldukça uzak bir albüm kapıda.

Bir önceki albüm “Saip”in çıkış parçası “İfrit”:

KURBAN – ifrit from Kurban TV on Vimeo.

No comments

Leave a reply