Kurt Cobain yaşasaydı…

1 Posted by - 15 October 2011 - O OLDU BU OLDU

a) Hâlâ Courtney Love ile birlikte olacaktı. Beverly Hills’deki evlerinin kapısını dergilere açacaklar, üç çocuklarıyla Vogue’a ya da Vanity Fair’e pozlar verecekler, pek yakında başlayacak “Smells Like -Clean- Spirit” isimli reality şovlarını müjdeleyeceklerdi: “Ailecek nasıl temizlendik…”

b) Rock ya da punk’ı terk etmiş olacaktı. Belki kendi kendine gitar çaldığı minimal bir müzik icra ediyor olacaktı, belki de Thom Yorke gibi elektronik müziğin derinliklerinde kendine yeni bir hayat arayacaktı. Her iki şekilde de eskisi kadar popüler olmayacaktı.

c) Dave Grohl ile grubun dağılması sırasında mahkemelik olacaklar, uzun bir dargınlık dönemi sonucunda, mesela bugünlerde barışacaklardı. Cazcı olup kayıplara karışan Krist Novoselic’i de alarak sağlam bir paraya Live Nation ile anlaşıktan sonra bir “reunion” turnesi yapacaklardı. Bu turne U2’nun
“360 derece” turnesini her anlamda sollayacaktı.
d) Paul McCartney gibi artık müziğiyle kimseyi etkileyemeyen bir eski yıldız olacaktı. Hayır işleriyle
ve evlilikleriyle gündeme gelecekti.
e) Fazıl Say’ın arabeske salladığı gibi yeni popa, 2000’lerin punk ve rock revival’ına ve kapitalist müzik sektörüne sallayacak, sistemin dışında kalıp kendi müziğini icra edecekti. İnternetin imkanlarına bayılacaktı.
f) Kendi plak şirketini kuracak, genç sanatçılara destek olacak ve yapımcılığa yönelecekti.
Neticede öyle ya da böyle hayatta olacaktı ve kimbilir daha ne güzel şarkılar yapacaktı… “Nevermind”ın 20’nci yıl özel yeniden basımındaki şarkıları, daha önce yayımlanmamış canlı performansları dinlerken bunları düşündüm hep.

No comments

Leave a reply