Las Vegas’ta müzik festivaline silahlı saldırı, ölü ve yaralılar var

0 Posted by - 02 October 2017 - O OLDU BU OLDU

Gece saatlerinde gerçekleşen olayda polis ve şüpheliler arasındaki takip hala sürüyor ve ilk bilgilere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.

Route 91 Harvest adlı üç günlük (29 Eylül – 1 Ekim) country müzik festivalinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce otomatik silahlarla ateş açılması sonucu büyük panik yaşandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 30 bin kişi polis kontrolünde bölgeden tahliye ediliyor.

Las Vegas Metropolitan polisi yaptığı ilk açıklamada bir süphelinin ölü olarak ele geçirildiğini fakat başka şüphelilerin de bölgede olabileceğini duyurdu. Gelişmeler geliyor…

*Güncelleme 1: Polis yetkilileri tarafından ölü sayısı en az 20, yaralı sayısı ise 100’ün üzerinde olarak revize edildi.

* Güncelleme 2: Öldürülen şüphelinin konser alanının hemen yanında bulunan bir otelin 32. katından ateş açtığı ve Las Vegas’ta ikamet ettiği açıklandı.

*Güncelleme 3: Polis şefi tarafından ölü sayısı 50, yaralı sayısı ise 200’ün üzeride olarak revize edildi. Saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğu açıklandı.

No comments

Leave a reply