Led Zeppelin birleşmesin, başka solist de istemez…

0 Posted by - 05 February 2010 - O OLDU BU OLDU

led-zeppelin-1280x1024

Meğer Led Zeppelin 2008’de Steven Tyler’ı solisti olması için denemiş. Aerosmith gitaristi Joe Perry açıklamış. Ama olmamış çünkü Tyler kısacası sıçıp batırmış. Sözler hatırlayamamış vesaire. Bana sorarsanız Led Zeppelin’in yeniden birleşmesi çok zor… Ben en büyük hayranlarından biri olarak istemiyorum da. Çünkü bu iş gereksiz bir şov ve entertainment event’ine dönüşecek. Led Zeppelin efsanesine zarar bile verebilir. Plant’in bir bildiği vardır. Bu birleşmeyi ne istiyor ne de içinde olmak istiyor.

Ben kendisiyle yüzyüze bir röportaj yaptım. Orada Led Zeppelin ile konuşmak istediğimde “Gençtik, güzel günlerdi ama şimdi başka bir yerdeyiz” demişti. Plant’in en sinir olduğu şey o zamanki hadiseyi kaşımak, yeni bir şey yapmadan üretmeden cepten yemek. O yüzden Allison Krauss ile çalıştı, solo albümler yaptı. Grammy bile aldı. Yani hayat devam ediyor, insanlar değişiyor, müzik anlayışı da öyle. Ben Plant’in geriye bakmayarak doğrusunu yaptığını düşünüyorum. Umarım fikir değiştirmez. Led Zep reunion turnesi iş yapar, gelse koşarak giderim ama ne yalan söyleyeyim, böyle kalması daha iyi.

4 Comments

 • indigo 05 February 2010 - 15:24 Reply

  Özellikle kült gruplar için bu işlerin başka elemanlarla olmayacağı açık. Bunun en güzel örneği Queen+Paul Rogers projesidir sanırım. Geçende last.fm’de Innuendo’nun canlı yorumunu dinledim. Aşırı rahatsız ediciydi. Yazık.

 • AC/DC1973 06 February 2010 - 15:52 Reply

  Öncelikle ben bu tip başka elemanla yeniden birşeyler başlatmaya her zaman karşıyım. Olmaz, olmadı, olmayacak çok büyük istisnalar hariç (acdc bon scott-brian johnson). Udo’suz Accept, Mercury’siz Queen Ozzy’siz Sabbath Ian’sız D.Purple Slash’sız GNR Keith’siz The Who olmadığı gibi.(Sabbath’ın Dio dönemi hariç) Ayrıca S.Tyler gibi rock tarihinin gelmiş geçmiş en büyük seslerinden birine nasıl bu kadar kolay bok atabilmiş onu da anlamdım. Şöyle bir rock ve hard rock tarihine baktığınızda Tyler kesinlikle ilk 10 rahat girer. Hatta çoğu kişi tarafından ilk 3’den aşağı düşürülmez.

 • AC/DC1973 06 February 2010 - 18:34 Reply

  siz onaylamazsınız şimdi üstteki yorumu

 • AC/DC1973 07 February 2010 - 02:15 Reply

  Saçma sapan punk emo alternatif bilmem ne bok gruplarını dinleyip bi de üstüne Led Zep oh ne güzel pilavla çay içmek gibi birşey olsa gerek sonra da Steven Tyler’a bok atın. Haha çok güzell…

 • Leave a reply