Led Zeppelin’den daha önce duyulmamış 2 kayıt geliyor

0 Posted by - 28 February 2018 - O OLDU BU OLDU

21 Nisan’da 11. defa plak meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanan “Record Store Day”de yaklaşık 50 yıl önceden kayıtlar barındıran bir 7” plak herkesi şaşırtacak.

Her yıl birçok grup ve sanatçının özellikle bu gün için özel olarak basıp, Record Store Day kapsamında satış yapan bağımsız plak dükkanlarına dağıttığı plakların arasında bu yıl Led Zeppelin de olacak. Grubun Led Zeppelin IV ve III albümlerinde yer alan iki parçanın bugüne kadar duyulmamış düzenlemelerini içeren 7″ plak, sarı renkte basılarak 21 Nisan’da satışa sunuluyor. “Rock and Roll”un Sunset Sound miksi ile “Friends”in Olympic Stüdyoları’nda kaydedilen miksinde Jimmy Page’in imzası var. Haber dün ilk olarak Instagram üzerinden duyuruldu. (Aşağıda)

Yeniden bir araya gelme efsanesi dilden dile dolaşan fakat Jimmy Page ile Robert Plant’in bir türlü anlaşamaması nedeniyle suya düşen buluşmanın bu yıl gerçekleşme ihtimali, Aralık ayında yayımlanan bir röportajında konu ile ilgili olumlu mesajlar veren 74 yaşındaki Page’in açıklamalarından sonra güçlenmişti. Haberi merak edenler için linki burada.

No comments

Leave a reply