Leonard Cohen’den eski sevgiliye veda mektubu

2 Posted by - 08 August 2016 - O OLDU BU OLDU

81’inci yaşını süren Amerikalı müzisyen, kompozitör ve şair Leonard Cohen’in geçen hafta, bir dönem hayatını paylaştığı ve So Long, Marianne, Bird on the Wire, Hey, That’s No Way to Say Goodbye gibi şarkılarına da ilham kaynağı olan Norveçli sevgilisi Marianne Ihlen’e ölümünden hemen önce oldukça duygusal bir veda mektubu yazdığı ortaya çıktı.

CBC‘te çıkan habere göre Ihlen’in yakın dostu olan Norveçli film yapımcısı Jan Christian Mollestad, mektubu ölmeden hemen önce kendisine okutmayı başarmış.

İşte mektubun kısa içeriği:

“Evet Marianne, artık yaşlı vücutlarımızın bizi terk etmeye başladığı bir yaştayız ve sanırım ben de kısa süre sonra seni takip edeceğim. Şunu bil ki, çok yakınındayım ve elini uzattığın anda benimkine ulaşacaksın…”

“Ve biliyorsun ki her zaman senin güzelliğini ve bilgeliğine aşıktım. Fakat bunları çok fazla söyleme ihtiyacı hissetmedim çünkü sen bunları her zaman biliyordun. Artık sana harika bir yolculuk diliyorum. Elveda eski dostum. Sonsuz aşkım… Yolun sonunda görüşürüz.”

cohen_ihlen 4

29 Temmuz günü 81 yaşındayken lösemi nedeniyle hayatını kaybeden Marianne Ihlen ve Cohen, 1960 yılında Yunanistan’ın Hydra adasında tanışmış ve yedi yıl süren romantik bir birliktelik yaşamıştı.

No comments

Leave a reply