M.I.A.’dan MTV’ye: “Irkçılar, cinsiyetçiler, elitistler!”

0 Posted by - 29 July 2016 - O OLDU BU OLDU

Son altı aydır yeni albümünü yayınlayabilmek için uğraşan ama ana akım müzik endüstrisinden de fazla hoşlanmayan İngiliz sanatçı şimdi de hedef tahtasına MTV’yi oturttu.

Özellikle ABD’de yılın en prestijli ödülleri arasında yer alan “MTV Video Müzik Ödülleri” için adaylar geçen hafta açıklandı ve beklendiği gibi favorilerin çoğu ana akım müzik şirketlerinin desteklediği isimler oldu.

ABD ile zaten bir vize sorunu yaşayan ve müzik piyasasında kendi şartlarıyla var olma mücadelesi veren M.I.A. ise dün gece Twitter üzerinden oldukça sert mesajlar yayınladı ve MTV’yi ırkçılık, cinsiyetçiliki sınıf ayrımcılığı ve elitizm yapmakla suçladı.

Geçen sonbaharda, mülteci sorununa çok sert eleştiri getiren Borders adlı parçası için çarpıcı bir klip çeken Sri Lanka kökenli şarkıcı, Amerikan müzik piyasasının kendi belirlediği standartlar dışında kalan herkesi yok saydığı ve ABD dışından gelen insanların sorunlarını umursamadığını iddia etti.

Son mesajıyla birlikte Instagram’dan bir fotoğraf da paylaşan ve Yunanistan’daki bir mülteci kampında çocukların ödevlerini kontrol ederken görülen M.I.A., kamptaki 50 bin insanın yarısının okul çağındaki çocuklar olduğunu vurguladı.

Not: M.I.A.’nin yeni albümü A.I.M. 9 Eylül’de piyasada olacak.

No comments

Leave a reply