M.I.A hayatını anlatan dokümanterin ilk fragmanını paylaştı

0 Posted by - 19 July 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Sri Lanka kökenli Britanyalı müzisyenin sıra dışı kariyerini ve kişiliğini gözler önüne seren biyografik yapım sonbaharda gösterime girecek. Kısa tanıtım filminde oldukça çarpıcı görüntüler var.

Çocuk yaşta bir mülteci olarak geldiği Birleşik Krallık’ta müziğe sarılarak büyüyen Mathangi Arulpragasam, yani onu tanıdığımız sahne adıyla M.I.A sadece albümleri ile değil, siyasi duruşu ile de kendi kişiliğini yaptığı işlere yansıtan bir sanatçı olmayı başardı. Yönetmen Steve Loveridge ile birlikte kendi hayatını konu alan “MATANGI / MAYA / M.I.A.” adlı yapıma imza atan 43 yaşındaki müzisyen, bu yılın başında Sundance Film Festivali’nde ödül de alan dokümanteri 28 Eylül’de toplu gösterime açacak. Bugün paylaşılan ilk fragman aşağıda.

Şarkılarında insan hakları ve mülteci sorunu ile ilgili konulara sıklıkla değinen ve bu konularda sadece konuşmakla kalmayıp aynı zamanda aktivist olarak da mücadele veren M.I.A en son albüm çalışmasını 2016 yılında, plak şirketiyle anlaşmazlığa düşerek ertelemek zorunda kaldığı AIM ile yapmış ve hemen ardından turne programına başlayacağı ABD’den vize alamaması karşısında yaptığı sert açıklamalarla gündeme taşınmıştı.

No comments

Leave a reply