MAALESEF +24

2 Posted by - 14 May 2013 - O OLDU BU OLDU

Efes One Love Festival kadrosu açıklandı; Blur, Foals, Tha Vaccines ve dahası herkesi heyecanlandırdı. Ancak bir kesim sevinmek yerine yasa boğuldu: 24 yaşın altındakiler. Onlar bu festivale giremeyecekler. Çünkü devlet onları alkolden koruyacağım diye sosyal hayatlarını bitirimeye niyetli. Hafta boyu e-postalar aldım, “acaba girebilecek miyiz” diye soran 24 yaşın altındaki okurlardan. Maalesef giremeyeceksiniz. Oy verme yaşını 18’e indiren, 18 yaşında askere alıp elinize silah veren, icabında cepheye sürüp ateş hattına atan, polis yapıp belinize tabanca sokan devlet iş festivale gelince kapıdan almıyor. Amaç korumak. Yanlış anlamayın…

3 Comments

 • Zzzzz 14 May 2013 - 15:37 Reply

  Tebrik ederim. 1 sene sonra farketmişsiniz 24+ olduğunu.

  • Mehmet Tez 14 May 2013 - 16:00 Reply

   Gerçekten bu yaptığınız haksızlık ve vicdansızlık. Biraz arama yapın sitede bakalım neler yazmışız neler demişiz +24 yasası çıktığından bu yana. Hadi siteyi bırakın bir Google’layın bakalım. İnsaf be insaf… İnsafı da bırakın ayıp. Okumadan araştırmadan… Bu kafalarla nereye kadar. Yazıklar olsun.

 • Marulgobegi 15 May 2013 - 23:50 Reply

  Ot olmamız için bu kadar uğraşılmaz yahu, ne caz festivaline ne blues festivalie alınmıyoruz, sosyal hayattan ve kültürden insanları bu kadar soyutlamaya kimsenin hakkı olmamalı..

 • Leave a reply