Mark Lanegan’ın yenİ EP’sİnden İlk ses

0 Posted by - 14 July 2014 - O OLDU BU OLDU

Grunge alemlerinin, Sub-Pop’un şaşalı yıllarının güzel abilerinden Mark Lanegan yeni Ep’si “No Bells On Sunday”den ilk sesi verdi. 2012’de yayınlanan son Mark Lanegan Band albümü “Blues Funeral”ın takipçisi olacak olan EP, 25 Ağustos’ta yayınlanacak. Albümden gelen ilk şarkı “Sad Lover” videosuyla birlikte hemen aşağıda.

(Bu arada klip 20 yılı aşkın zamandır Paul McCartney’den The Prodigy’ye birçok müzisyeni fotoğraflamış olan Steve Gullick‘in işiymiş. Kendisi, Nirvana merkezinde bir dönemin hikayesini anlatan “Nirvana Diary” isimli fotoğraf kitabını pek yakında yayınlayacak.)

Mark Lanegan 2013 yılında, sevdiği şarkıları yorumladığı “Imitations” isimli bir albüm kaydetmişti. O albümde Mark Lanegan Band üyeleriyle çalmamış farklı bir ekip kurmuş ve albümü solo olarak yayınlamıştı. “No Bells On Sunday” isimli EP’nin ve yine bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen yeni Mark Lanegan Band albümünün “Blues Funeral”ın izinde olacağını söylemek mümkün. “Sad Lover”da elektronik deneyimler yoğun olmasa da yine mevcut, yeni uzunçaları “Phantom Radio”dan KEXP için canlı çaldığı iki yeni şarkı ise puslu blues’ların ve efkarın yerli yerinde olduğunun habercisi. “Phantom Radio”da yer alacak iki yeni şarkı “Judgment Time” ve “I Am The Wolf” hemen aşağıda.

1 Comment

  • YENİ // “War on the East Coast” – The New Pornographers | hafifmuzik 16 July 2014 - 20:41 Reply

    […] Lanegan’ın yeni şarkısı, The Afghan Whigs’ın yeni videosu derken bu haftalık 90′lar kotasını doldurduk […]

  • Leave a reply