Mark Ronson, Erykah Badu, Mos Def ve the Dap Kings orkestrası bir arada!

0 Posted by - 28 October 2011 - O OLDU BU OLDU

Belgesel yönetmenliği adına yavaş yavaş kült isimlerden birine dönüşen Amir Bar-Lev’in son projesi “Re:Generation” için yapılmış bu şarkı. Film Mark Ronson, Skrillex, The Chyrstal Method, DJ Premier, Pretty Lighs gibi beş adet DJ’in etrafında şekillenen, müzikte kuşak farkı kavramı üzerinde duran bir yapım.

Mark Ronson filmde bu gördüğümüz isimlerle takılıyor, peki ya diğerleri? Skrillex kendi müziği ile The Doors arasında bir buluşma noktası bulmaya çalışırken; DJ Premiere, Berklee School Of Orchestra ve Nas ile; The Chrystal Method ise Funk Brothers ve Martha Reeves ile çalışacak. Son olarak Pretty Light’dan bahsedelim, bluesgrass’ın saygın isimlerinden DR. Ralph Stanley ve Leann Rimes ile birlikte materyal oluşturmaya çalışmış olan Pretty Light’ın yaptığı şarkı dün Spinner üzerinden servis edilmiş bile.

Bu arada bahsetmesek çok ayıp edeceğimiz bir ismi de atlamayalım. Yukarıda dinlemiş olduğunuz Mark Ronson bestesi “A Modeliste” de davulları The Meters’ın efsane davulcusu Zigaboo Modeliste çalıyor.

No comments

Leave a reply