METALLICA YENİ ALBÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

2 Posted by - 18 January 2014 - O OLDU BU OLDU

Bilboard.com’a konuşan Kirk Hammet, 2008’deki “Death Magnetic”ten sonra ilk kez albüm için hazırlıklara başladıklarını açıkladı.

“Albüm için çalışmaya başladığımızda bütün önceliğimizin bu olması ve her şeyimizle bu işe odaklanmamız gerektiğini biliyorduk. Farklı mazeretlerle çalışmayı hep ertelemiştik ama bu defa her şey tamam ve çalışmaya başlıyoruz” diye konuşmuş Hammet.

Yeni albüm için bol bol yeni fikir varmış. Son aylarda birkaç defa bir araya gelip hazırlık yapan grup, melodileri oturtmaya başlamış bile.

“Bazıları bizim stüdyoya girip hiçbir şey yapamadığımızı çünkü elimizde hiç şarkı olmadığını söylüyorlar. Bu tamamen yanlış; Metallica’nın asla böyle bir yaratıcılık problemi olamadı. Tam aksine, bizde fikir patlaması var. Mesela James’de (Hatfield) 800 fikir var, bende 400. Bu korkunç bir rakam.”

Metallica’nın davulcusu Lars Ulrich ise Kerrang’a verdiği röportajda yeni albümün en erken 2014’ün sonuna yetişebileceğini söyledi.

Ulrich sözlerine “Herkes bize yeni albümü soruyor ama biz kendimizi mutlaka bir albüm çıkartmak zorunda hissetmiyoruz. Piyasa istiyor diye kötü bir albüm çıkartmak doğru değil, biz hazır olduğumuzda bu işi yapacağız” diye devam etti.

Lars Ulrich’e göre grup “Death Magnetic”te çıkartılan işten son derece memnun ve ondan daha vasat bir albüm çıkartmak istemiyor. Bu yüzden de yeni albüm için ince eleyip sık dokuyor.

Şu anda şarkı yazım aşamasına gelindiğini söyleyen Ulrich, albümün çıkış tarihini kendilerinin de tam bilemediğini fakat, muhtemelen 2014 sonu veya 2015 başında olabileceğini ifade etti.

2 Comments

  • Mehmet 18 January 2014 - 22:24 Reply

    Metallica ile fazla ilgili degilim fakat bildigim kadari ile albumlerinin adi Death Magnetic. 🙂 Saygilarimla.

    • Mehmet Tez 19 January 2014 - 13:36 Reply

      Bazen su kaynatabiliyoruz. Teşekkürler…

    Leave a reply