METALLICA’DAN LARS ULRICH: “YENİ ALBÜMÜN DOĞUMU YAKIN”

0 Posted by - 06 March 2015 - O OLDU BU OLDU

Geçen sonbahardan bu yana heyecanla beklenen 10. albüm çok yakında dinleyicilerle buluşacak.

En son 2008 yılında Death Magnetic ile albüm çalışması yapan Metallica o yıldan bu yana vaktinin çoğunu turne ve festivallerde geçirmişti. Geçen Temmuz’da İstanbul’da da sahneye çıkan grup, turneyi bitirir bitirmez kendini yeni albüm çalışmalarına vermiş ve albümsüz geçen yıllarda biriktirdikleri şarkıları stüdyoda kaydetmeye başlamıştı.

İki gün önce Rolling Stone‘a konuşan Lars Ulrich, beklenen albümün çok yakında geleceğini, hatta bu albümde yer alan şarkıları Yaz turnesinde çalacaklarını ifade etti. Ağustos sonunda Reading & Leeds Festivali‘nde sahneye çıkacak olan grup, Ulrich’in ifadesine göre, orada yeni şarkılarını çalacak.

Yapım aşamasını, “Elimizde 20 kadar şarkı var ve şu anda onların sağını solunu kırpma ve son haline getirme aşamasındayız, çok yakında süreç tamamlanacak” diye tanımlayan Lars Ulrich’e göre “çok yakında”nın anlamı gelecek ay veya onun hemen sonrasını ifade ediyor.

Röportajda özellikle vurgulanan bir konu da, albümün asla U2 veya Beyonce tarzında -bir gece ansızın- piyasaya sürülmeyeceği. Albümün tarzında bazı yenilikler olabilir ama piyasa sunumunda klasik yöntemler tercih edilecek.

Metallica geçen yıl “MetOnTour” turnesi kapsamında 13 Temmuz’da İstanbul’a gelmiş ve muhteşem bir konser vermişti. İşte o konserden unutulmaz anlar:

No comments

Leave a reply