MIAMI’DEN HABERLER II //Miami kadınları!

0 Posted by - 27 March 2010 - O OLDU BU OLDU


photo

Miami kadınları fotoğraf çektirmeyi seviyor. Ben de çekmeyi...

Miami demek, silikonlu göğüsler demek, her yana dağılmış bikinili kadınlar demek, büyük arabalar demek, üstü açık arabalar demek, palmiye demek, beach demek, balıkçı tekneleri demek (hani Dexter’ın kesip doğradığı adamları torbaya koyup denize attığı teknelerden)… Ayrıca Miami Vice demek, CSI Miami demek, Scarface demek ama onlar artık klasik… Bir de yılın bu zamanı WMC yani Winter Music Conference demek. Yani her yerde 24 saat parti demek.

Gelelim Miami notlarının en heyecanlı bölümüne: Kadınlar…

img_0951

İşte tipik bir Miami kadını modeli olarak Miami vitrin mankeni...

*Geldiğimden beri silikon olayı dikkatimi çekiyor. Çekmemesi mümkün değil, zira silikonun ana fikri dikkat çekmek. Buradaki kadınlar silikonu doğal bir yaşam tarzı olarak benimsemiş. Onlar için nefes almak, denize girmek gibi bir şey.

*Belli bir yaşa gelen her Miami kadını kendine en yakın estetikçiye gidiyor ve kendine o vazgeçilmez iki silikon topu ekletiyor. Geleneksel kültürlerde kulaklarına metal halkalar takan, burnuna tahta çubuklar geçiren, boyunlarına halkalar geçirerek erkeklere daha güzel görünmeye çalışan ve toplumda sosyal statülerini elde eden kadınlar gibi modern Miami’li kadınlar da bu silikonları taktırdığı zaman rahatlıyor, sosyal konumlarına kavuşuyor, kendilerini güvende hissediyorlar.

*Mağazalardaki vitrin mankenleri bile silikonlu. Miami’de kadınlar artık silikonlu doğuyor olabilir mi?

*İncelemelerim neticesinde gördüm ki Miami kadını silikonu yüksek topuklu ayakkabı ve dar mini elbise ile kombinlemeyi seviyor. Bu özellikler partilerdeki ve beach’lerdeki neredeyse her kadında var.

*Miami kadını ince, kalın, şişman, zayıf, kısa uzun, Latin, Afrikalı-Amerikalı, Asyalı-Amerikalı her türde olabiliyor. Ama ne olursa olsun bu söylediğim özelliklere sahip. hepsi dans etmeyi ve partilemeyi seviyor.

*Miami kadını aynı zamanda üstü açık araba da seviyor. Mesela arka arkaya dört tane convertible Lamborghini, iki tane convertible Bentley, muhtelif Ferrari’ler, Hummer’lar, Corvette’ler geçti son 15-20 dakikada. Bunların büyük kısmının koltuklarına Miamili kadınlar doluşmuştu. Bir adet iki koltuklu Lamborghini’de sürücü adam hariç üç kız daha saydım.

*Miami kadınlar yazımı yazarken önümden dakikada yaklaşık 17-18 silikonlu kadın geçiyor. Yarım saattir burada Miller ekibinin kaldığı Collins Av’deki Catalina otelinin önündeyim. Hesap ortada.

*Miami kadını görsel sanatlara önem veriyor. Poz vermeyi ve fotoğraf çektirmeyi seviyor. Bu konuda muhtelif partilerde gözlemlerde ve incelemelerde bulundum.

screen-shot-2010-03-27-at-83945-pm1

Sağolsun çok yardımcı oldu Miami kadınları kendimi çakma Terry Richardson gibi hissettim.

*Miami’de sıradan bir Avrupalı ya da Türk için dikkat çekmek çok kolay aslında. Silikonsuz göğüsleriniz  olması yeterli.

Yarın: Miami erkekleri! + Partilerde neler oldu? Miller Miami aleminden son haberler ve Miller Music Factory DJ kategorisi birincisi Junior’ın başka yerde bulamayacağınız maceraları…

Ve tabii başka yerde bulamayacağınız bir foto-galeriyle de hizmetinizde olacağız…

6 Comments

 • Filiz Yolalan 27 March 2010 - 21:56 Reply

  Nefissss izlenimler

 • Yaprak 28 March 2010 - 02:57 Reply

  Ortadaki resimde duran kızlar Miami’li değil galiba?

 • eates59 29 March 2010 - 11:34 Reply

  partilemek nedir?

 • ali 30 March 2010 - 16:50 Reply

  biz de istiyoruz o temaslardan !!!

 • yeşim çobankent 31 March 2010 - 15:12 Reply

  Senin silikonlu vitrin mankenlerinin aynını dün İstiklal Caddesi’ndeki pasajlardan birinin önünde gördüm. Haberin ola!

  • Mehmet Tez 31 March 2010 - 15:29 Reply

   İstanbul vice…

  Leave a reply