Michael Jackson Tribute Konseri Bu Şatoda Yapılacak!

0 Posted by - 13 August 2009 - O OLDU BU OLDU

Bir Şato
Şato diyorlar ama saray bu…

Merhumu anma amaçlı yapılacak olan ve birbirinden ünlü isimlerin katılacağı söylenen Michael Jackson Tribute konseri, yukarıda fotoğrafını gördüğünüz ünlü şatoda yapılacakmış. Fotoya bakıp şatoyu doğru bilenlere vereceğimiz ödül ise linkten sonra!

“King Of Pop” Michael Jackson’un ani ölümü sonrasında büyük bir tribute/anma konseri için hazırlıklar hızla devam ediyor. Bu konudaki iki anahtar sorudan – nerede ve kim(ler) – ilkinin cevabı geçtiğimiz günlerde geldi. Etkinliği düzenleyecek olan World Awards Media GmbH’nın yaptığı açıklamaya göre konser Avusturya’nın başkenti Viyana’da, ülkenin olduğu kadar Avrupa’nın da önemli şatolarından biri olan Schönbrunn Şatosu‘nda gerçekleşecekmiş.

mjacksonDaha önce Londra’da veya Avrupa’nın daha büyük başkentlerinden birinde gerçekleşeceği yolunda söylentiler dolaşan konserin Viyana’ya alınması herkese biraz sürpriz olmuş  gibi duruyor. Organizatörlerin açıklamasına göre, bu biraz konsept ile de alakalıymış. Kralın anısına yapılacak bu gecenin bir kraliyet şatosunda gerçekleşmesi gerektiğini düşünmüşler. Konserin 22-27 Eylül cıvarında gerçekleşeceği söyleniyor. Biletler ise, yaklaşık 85.000 kişi alacağı öngörülen şatonun kullanımı ile ilgili resmi izinler de tamamlandıktan sonra, 20 Ağustos gibi satışa çıkacakmış. Fiyatları? Henüz bir bilgi yok…

Tabi bu noktada ikinci önemli soruya geliyoruz doğal olarak: Kimler sahne alacak? Rivayet muhtelif olmakla birlikte henüz hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Bu konuda çalışmaları başta Michael’ın abilerinden Jermaine olmak üzere bütün Jackson ailesi üstlenmiş. Avusturya gazetelerinin duyumlarına göre görüşülen sanatçılar arasında U2, Madonna, Whitney Houston ve Lionel Richie gibi isimler yer alıyormuş. Heyecanla bekliyoruz!

PS: Şatonun ismini bir bakışta bilen arkadaşlara da hediye olarak organizasyonu yapan World Awards Media GMBH’nın web sitesini veriyoruz, buyrunuz önden:
www.worldawardsmedia.com

1 Comment

  • Vadi Efe 15 August 2009 - 20:21 Reply

    bu şatoyu gezmiştim Viyana’ya gittiğimde. Bahçesi falan kocaman yürü yürü bitmiyor. Fotoyu görünce tanıdım. Ama ödül yokmuş maalesef =)

  • Leave a reply