Mitch Winehouse: “Herkesi aptal yerine koydular”

0 Posted by - 01 March 2016 - O OLDU BU OLDU

Amy Winehouse’un hayatını konu alan ve artık Oscar sahibi de olan dokümanter film AMY’ye, baba Winehouse’un tepkisi sürüyor.

Ödülün açıklanmasından sonra tepkisini Twitter üzerinden dile getiren Mitch Winehouse, “Ben her zaman bebeğimle gurur duydum fakat burada Oscar’ı alan Amy değil, Asif. Olan biten bu. O adam herkesi aptal yerine koydu” diye yazdıktan sonra, kazanılan Oscar’ın konu hakkındaki duruşunu değiştirmeyeceğini ve Amy’yi yanlış tanıtan bu filme karşı yapılması gerekenleri yapacağını da sözlerine ekledi.

Filmin çekimleri sürerken tepkisini basın üzerinden sürekli dile getiren ve ilk gösterimden sonra, yapımcıları dava edeceğini söyleyen Mitch Winehouse daha sonra, ailenin kendi bakış açısıyla yeni bir film yaptıracağını açıklayarak bazı film yapımcılarıyla temasa geçtiklerini duyurmuştu.

Asif Kapadia - Ödülüyle birlikte

Asif Kapadia – Ödülüyle birlikte

İlk albümü Frank‘i 2003’te yayımlayan ve daha sonra 2006’daki Back to Black ile zirveye çıkan Amy Winehouse bir süre sonra alkol ve uyuşturucu problemi yaşamaya başladı, 23 Temmuz 2011 günü ise Londra’daki evinde, alkol zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti.

Birçok insanın ölümünden ailesi ve özellikle de oldukça hırslı bir insan olarak bilinen babasını sorumlu tutmasına karşın aile, asıl suçlunun Amy’nin eski eşi Blake Fielder-Civil olduğunu iddia etmişti.

No comments

Leave a reply