Moby tüm plak arşivini bir yardım kampanyası için satıyor

1 Posted by - 13 June 2018 - O OLDU BU OLDU

Amerikalı müzisyenin kariyeri boyunca topladığı bütün plakları kapsayan koleksiyon bugün yeni sahibini bulacak ve elde edilen tüm gelir ise bir yardım kuruluşuna aktarılacak.

Konuyla ilgili bir basını açıklaması paylaşan Moby, yıllar boyunca topladığı ve işi gereği yanında tüm dünyayı gezdirdiği binlerce parça plağın arşivde beklemesi yerine birileri tarafından çalınıp dinlenmesinin çok daha iyi olacağını ve aynı zamanda paranın gideceği *Physicians Committee for Responsible Medicine‘ın de çalışmaları için kaynak elde edeceğini ifade ediyor.

Moby’nin imzalı plaklarının yanı sıra bazı nadir parçaları da içeren satış 14 Haziran Perşembe günü Reverb LP üzerinden yapılacak. İlgilenenler için link burada.

*Physicians Committee for Responsible Medicine, özellikle diabet, obezite, kanser ve kalp hastalıkları gibi kronik rahatsızlıkların tedavisinde mümkün olduğu kadar az ilaç kullanarak hastanın kendi sağlığı ile ilgili konularda daha bilinçli olmasını teşvik eden gönüllü oluşumdur. Çoğunlukla doktor, hemşire ve bilim insanlarından oluşan 12.000 civarında destekçisi bulunan kurum, 1985 yılından bu yana ABD’de faaliyet gösteriyor ve aynı zamanda deneylerde hayvan kullanımına karşı da kampanyalar yürütüyor.

No comments

Leave a reply