Morrissey ve Universal kavgasında yeni perde

0 Posted by - 25 November 2015 - O OLDU BU OLDU

Son yıllarda plak şirketleri ile olan anlaşmazlıkları ile sık sık haber olan Eski The Smiths kurucusu Morrissey bu defa da Universal Music Group ile birbirine girdi.

Paris’te yaşanan terör saldırılarından sonra olaydan çok etkilendiğini ifade eden ve 2009 tarihli single’ı “I’m Throwing My Arms Around Paris”i, saldırıdan zarar görenler yararına tekrar yayınlamak isteyen İngiliz müzisyen, hayran sitesi True to You‘da yazdığına göre, Universal’dan bir cevap gelmemesi üzerine tepkisini sert bir şekilde dile getirdi.

Dün bir açıklama yapan şirket yetkilisi ise olayı yalanladı ve kendilerine doğrudan Morrissey’den gelen böyle bir talebin ulaşmadığını, internet üzerinden gördükleri haber sonrasında ise sanatçının temsilcisine nasıl bir hayır faaliyeti düşündüklerini sorduklarını söyledi.

Sözlerine, “Biz de Universal çalışanları olarak Paris’te yaşanan olaylar karşısında derin bir üzüntü yaşadık ve hem bize, hem de sanatçılarımıza yöneltilen böyle bir suçlamayı hak etmedik” diye devam eden sözcü, Morrissey’in temsilcisinden gelecek cevabı beklediklerini de yineledi.

19 Kasım’da Morrissey’in hayran sitesinde yayınlanan açıklamada, sanatçının Universal’a single için başvurduğu ve Universal Music Group Britanya CEO’su David Joseph’ın talebi reddettiği yazılmıştı.

tty

No comments

Leave a reply