Muse mu U2 mu?

0 Posted by - 21 September 2010 - O OLDU BU OLDU

muse_wideweb__430x315

Twitter’da iki isim geçenlerde birbirinden bağımsız aynı şeyi yazdı. Lily Allen ve yeni nesil alternatifler gruplarından Biffy Clyro. Özetle “Sahne kullanımında ve konser performansında Muse U2’ya fark atar.” Her iki isimde farklı Muse konserlerine gitmişlerdi.
Belki karşılaştırmak yanlış ama Muse şu anda dünyanın en iyi performans grubu olabilir. Ve zamanında onları Rock’n Coke’ta izlediğimizde gözlerimize inanamadığımızı hatırlıyorum Tesisatta U2 önde ama performansta Muse ağır basıyor. Ve galiba Muse tekrar Türkiye’ye gelse şahane olur. Söz  Jay Jay Johansson esprisi yapmayacağız…

4 Comments

 • Tweets that mention Muse mu U2 mu? | hafifmuzik — Topsy.com 21 September 2010 - 14:58 Reply

  […] This post was mentioned on Twitter by Elif eLo Okten, mehmet tez. mehmet tez said: Muse mu U2 mu? – http://hafifmuzik.org/?p=9797 […]

 • lovecraft 22 September 2010 - 17:09 Reply

  Sahne kullanımında ve konser performansında Muse ile U2’yu karşılaştırma gafletine düşme olasılığı karşısında irkiliyorum! U2 bu noktada para ve teknoloji yardımlı şişirilmiş bir balon iken Muse performans konusunda adeta doktora tezi olabilecek noktada.

 • fuat 25 September 2010 - 02:05 Reply

  Performansta Muse’a yaklaşacak var mı şu son birkaç yılda?

  Çok mu abarttım?Sanmıyorum.Önerilerinizi bekliyorum.

 • kitschest 28 September 2010 - 15:54 Reply

  Muse’u defalarca ve farklı şehirlerde, U2’yu ise bir kez İstanbul’da seyrettim. Dolayısıyla ne kadar adil yorumlayabileceğimi bilmiyorum ama sanırım iki grubun da performansları bir konserden diğerine çok da fark etmiyor.

  Teknoloji kullanımı, mimari ve tasarım, görsellik, sosyallik gibi konularda U2’nun dünyada rakibi olduğunu sanmıyorum. Muse da mimari ve tasarımda çok iyi, U2 kadar olmasa da. Gelgelelim, söz konusu olan gerçek bir rock performansıysa, Muse’u U2’yla kıyaslamam bile. Müzikal anlamda gerçekten kusursuzlar sahnede.

  Totalde değerlendirecek olursak benim ilginç bir kriterim var. Çok özel konserlerde alkol almamaya gayret ediyorum. Çünkü müzik ve atmosfer iyiyse, sadece onlarla sarhoş olmak hem inanılmaz, hem de başka yerde pek nasip olmayacak bir deneyim oluyor.

  Bunları bir araya kattığımda, “alkolsüz (Tayyibin hoşuna gidecek) konser sarhoşu” olduğum konserler:
  – Placebo @ Hilton
  – Dream Theater @ Bostancı
  – Incubus @ Arco Arena Sacramento
  – Muse @ Rock’n Coke
  – Radiohead @ Greek Theater LA

  U2 konseri her ne kadar çok güzel bir deneyim olsa da, “sarhoş” edemedi beni..

 • Leave a reply