MUSIC VAULT YOUTUBE’DAKİ ARŞİVİNE 13 BİN VİDEO DAHA EKLEDİ

0 Posted by - 09 July 2014 - O OLDU BU OLDU

Wolfgang’s Vault ekibi, içlerinde Bob Dylan, Lou Reed, Grateful Dead ve James Brown gibi bir çok ismin bulunduğu yaklaşık 13 bin videodan oluşan konser arşivini tekrar elden geçirdi ve Youtube’a yükledi.

Konserde veya bir etkinlikte çekilen videonun başına bir iş gelmesin diye ilk önce Youtube’a yüklemek neredeyse alışılagelmiş bir eylem oldu. Arkasında Wolfgang’s Vault ekibindeki konser canavarlarının olduğu, Youtube’daki Music Vault hesabı da aynı şeyi yaptı ve meraklılar son 50 yıldaki konser kayıtlarına daha rahat ulaşabilsin diye elindeki arşivi müzikseverlere açtı.

Video arşivini düzenlemenin yanında, “Best of Vault” ya da “Surat eriten gitar soloları” gibi ilginç çalma listeleri de ekleyen ekibin içerik editörü Bill Antonucci, Rolling Stone dergisine verdiği röportajda, bu video arşivi ile genç müzikseverlerin eski konserlerin neye benzediğini görmelerini, daha yaşlıların ise tekrar o günleri yaşamalarını umduklarını söyledi. Antonucci, zaman içerisinde Youtube’daki arşivlerini daha da genişleteceklerini müzikseverlere hatırlattı.

Music Vault arşivinde, yeni sunulan kayıtların yanı sıra, 60’lı yılların ünlü konser prodüktörü Bill Graham’ın arşivinden parçalar, Woodstock ve Newport Jazz gibi bir çok etkinliğe ait videolar bulunuyor.

No comments

Leave a reply