Müşterilerini 70 yıl geriye ışınlayan plak dükkanı

2 Posted by - 06 December 2017 - O OLDU BU OLDU, SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

21. yüzyıla girdik diye kendini her yeri en lüks malzeme ve ileri teknoloji ile donatmak zorundaymış gibi hissedenlerin aksine, bazı şeyleri olduğu gibi muhafaza etmeyi tercih eden insanlar da var.

1975 yılında New Orleans’da kurulan Peaches Records, özellikle 70’li, 80’li yıllarda yerel müzisyenlerin ve müzik tutkunlarının uğrak yeri olmuş başarılı bir aile işletmesi. 1940’lı yıllardan itibaren Amerika’nın en büyük çok amaçlı mağaza zincirlerinden Woolworth’un bir şubesi olarak hizmet veren mekan Peaches Records‘a geçmeden önce bir kafe olarak da hizmet vermiş hatta 60’lı yıllarda süregelen ırkçılık karşıtı hareketin de önemli anlarından birisine tanıklık etmiş. Bölgede siyah ve beyaz ayrımına son verip her renkten insanın yanyana oturmaya başladığı ilk mekanlardan biri olan Woolworth şubesinden alınan bazı parçalar hala Amerikan Ulusal Tarih Müzesi’nde sergileniyor.

Orjinal dekorunu olabildiğince koruyan ve bağımsız bir plak dükkanı olarak müdavimlerine hizmet veren Peaches Records‘un ilham verici bazı fotoğrafları aşağıda. New Orleans’a yolu düşmesi zor olanlar için ise web adresinden küçük bir gezinti yapmak mümküm.

*Kaynak: messynessychic

No comments

Leave a reply