Müzik sektöründeki kadınlar güçlerini birleştiriyor

0 Posted by - 07 December 2018 - O OLDU BU OLDU

İş hayatının her alanında olduğu gibi müzik dünyasında da erkeklerle eşit imkanlara sahip olmak için mücadele eden kadınlar dünya çapında organize olabilmek için kolları sıvadı.

Bu yıl içerisinde resmiyet kazanan ve kurucuları arasında Alicia Keys ile Universal Music Publishing CEO’su Jody Gerson gibi isimlerin de olduğu She Is The Music (SITM), veri tabanını genişletmek için dünyanın her yanından üye kaydetmeye başladı. Şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı, ses mühendisi, prodüktör ve yönetici gibi sektörün her kademesinde görev alan kadınları tek çatı altında birleştirmeyi amaçlayan SITM, sadece fırsat/ücret eşitliği gibi konularda mücadele etmekle kalmayacak, kadın odaklı projelere dünya çapında destek vererek üyelerine mentorluk hizmeti de sunacak.

Projeye destek veren ve yaratıcı kadroda görev alan Björk, Sara Bareilles, Mary J. Blige, Missy Elliott, Ariana Grande, HAIM ve Halsey gibi isimlerin de göze çarptığı kar amacı gütmeyen kuruluş She Is The Music şu an için bazı plak şirketleri, medya kuruluşları, stream müzik platformları ve sektördeki global şirketler tarafından destekleniyor. 2019’un hemen başında faal hale geleceği duyurulan kuruma kayıt yaptırmak ve bilgi edinmek için resmi ADRES BURADA.

No comments

Leave a reply