Müzik tarihinde yeni bir dönem: Hologram konserler

0 Posted by - 14 September 2015 - O OLDU BU OLDU

Ölümünden sonra hologram teknolojisiyle sahneye taşınan ünlüler arasına yakında Whitney Houston da katılacak.

Daha önce sadece kısa sahne şovlarında ve filmlerde görsel efekt olarak kullanılan hologram teknolojisi müzik dünyasında yeni bir gelir kapısı olabilir mi?

2003’ten bu yana 700’ün üzerinde projeye imza attığını söyleyen Hologram USA adlı şirket bu işi fazlasıyla ciddiye alıyor ve artık hayatta olmayan isimleri tekrar sahneye taşıyarak konserler hazırlıyor.

Daha önce Coachella Festivali’nde Tupac’ı sahneye çıkartan şirket geçen yıl da Billboard Müzik Ödülleri töreninde Michael Jackson ile bir şov düzenlemişti. Bu defa daha uzun soluklu bir işe imza atmak isteyen Hologram USA, ilk önce ABD’deki belli başlı büyük gösteri merkezlerinde sahneye çıkacak, daha sonra da dünyayı dolaşacak bir Whitney Houston turnesi planlıyor.

2012’de hayata veda eden şarkıcının resmi mirasçısı olan üvey kardeş Pat Houston ile bir anlaşma yapan şirket, konserleri 2016 için planlıyor.

Olayı, “Dünyanın en iyi kadın seslerinden biri olan Whitney Houston’ı tekrar hayranlarıyla buluşturup onu daha yakından görmelerine imkan tanıyacağız” diye izah eden Pat Houston’ı asıl ilgilendiren şeyin hayranları mutlu etmek mi, yoksa ölü kardeşinin üzerinden kazanacağı milyonlarca dolar mı olduğu müzik dünyasında tartışılan konuların arasında.

Whitney Houston 11 Şubat 2012 tarihinde otel odasındaki küvette boğulmuş olarak bulunmuş ve ölüm sebebi olarak da uyuşturucuya bağlı kalp krizi gösterilmişti.

No comments

Leave a reply