Müzikten para kazanmanın farklı bir yolu

0 Posted by - 31 January 2011 - O OLDU BU OLDU

Kendi kendinize mırıldandığınız bir şarkı ya da bilgisayarınızda kaydettiğiniz eğlenceli melodi bir firmanın yeni kampanyası için aradığı müzik olabilir mi?

Olabilir. Hani bir şey görürsünüz, bir sahneden etkilenirsiniz, biri bir söz söyler, başınıza bir olay gelir ve o anda “Buraya şöyle bir müzik lazım” diye düşünürsünüz ya. İşte Bimuziklazim.com tam da “oraya” gerekli müziklerin bulunabileceği bir müzik bankası.
Ve neredeyse her ortama ve duyguya uygun müzik var burada. Anlatayım.
Jingle House’u reklam, müzik ve medya sektöründe olanlar yakından tanır. Bu işin arkasında onlar var. Bir müzik ve melodi bankası aslinda Bizemuziklazim.com.
Bir online müzik katalogu. Ve bu katalogu bu siteyi kullananlar, kendi ürettikleri müzikleri yükleyerek oluşturuyor.
Teknoloji artık çok ucuza evde müzik üretme şansı veriyor. Bazen bir bilgisayar bir de mikrofon bile yeterli oluyor. İşte Jingle House’cular da bu uygulamayla evde yapılan müzikleri, o müzikleri de içine alan geniş bir müzik ve melodi bankası oluşturup ihtiyacı olanlara sunuyor.
Her türlü mecrada kullanılmak üzere binlerce şarkı pek çok farklı kategori altında ciddi bir şekilde sınıflandırılmış, istiflenmiş, müziğe ihtiyacı olanların kullanımına sunulmuş.
Aslında sadece reklam diye de sınırlandırmamak lazım. Dizi müzikleri, film müzikleri, tanıtım müzikleri, jenerik müzikleri… Görüntü olan her yerde artık mutlaka bir de müzik var. Dolayısıyla hayata şarkılar dışında farklı onlarca formatta müzik lazım.
Şu da bir gerçek ki profesyoneller genellikle hep aynı tarzda düşünüyor ve benzer işler ortaya çıkıyor. Halbuki bu katalog amatörleri de işin içine katan, aklınıza gelmeyecek enteresan müzikler bulabileceğiniz bir yer. Tencere tava çalandan bağlamayla türkü söyleyene, elektronik müzikten rock’a, klasik müzikten, new wave’e çok renkli işler var.
Müzik dinleyebileceğiniz bir sistem, bir de arama penceresi bulunuyor. Oraya bir kelime ya da bir duygu yazıyor, ona göre de arama yapabiliyorsunuz: “Neşeli” ya da “hüzünlü” gibi. Ve çıkan sonuçları dinleyebiliyorsunuz.
“Müzikte ilginç fikirlerim var” diyen de, “Bize bi müzik lazım” diyen de bu siteye mutlaka bir göz atmalı.

http://www.bimuziklazim.com/

No comments

Leave a reply