NANKÖR YARASALAR

3 Posted by - 11 March 2013 - O OLDU BU OLDU

Ne alaka demeyin, dinleyin… Balıkesir’in Havran ilçesinde, 2009 yılında su tutmaya başlayan baraj gölü alanı içinde kalan İnboğazı Mağarası’ndaki 20 bin yarasa için 3 milyon lira harcanarak yaptırılan yapay mağaraların boş olduğu tespit edilmiş…

Oysa DSİ 3 yıl önce “yarasa kolonileri, yapay mağaralara sorunsuz bir şekilde taşındı” diye açıklama yapmış. Tabii ki şu anda gerçek mağara sular altında, yapay mağara boş, ortada yarasa falan da yok. Allah rahmet eylesin. Paralar havaya harcanmış, geçmiş olsun. Şaşırmadım. Bizim ülkeyi anlatan şahane bir haber.
Baraj yapıyoruz ya her şey mubah. Doğa harikası bir mağara sular altında mı kalacak? Ne önemi var, şov devam etmeli, inşaat durdurulamaz. Çözüm? O mağaranın aynısından yaparız, yarasalar oraya geçer.
Beyler, yarasalar üç milyon liralık yapay mağaranıza geçmedi, öldüler. Milletin parası zarar ziyan. O yapay mağaraya da artık gütmekle çok övündüğümüz koyunlarımızı bağlarız. Yarasaları öldürmemizden daha yaralayıcı olan bu kandırıkçı zihniyet. Biz yiyoruz ama yarasa yemiyor işte. Siyasetten, laftan anlamıyor, küt diye ölüyor nankörler.
Başbakanın “milletimiz yarasayı başbakan yaptı” dediği hafta gelen bu diğer yarasa haberini görmezden gelemedim.

No comments

Leave a reply